• La mâna a doua
  • Grupuri și forumuri
  • Peretele
  • Consultativ
  • Competiții
  • Testăm

Vă rugăm să actualizați cât cheltuiți pentru mese pentru o familie de 5 persoane?

cheltuieli

Suntem trei și aproximativ 350 €.

De asemenea, suntem trei, dar cel mai mic tată este încă doar laptele matern, dar cheltuim deja cei 300 de euro pe lună. Și când simți o familie de 5 membri, simți cel puțin aproximativ 100 de euro pe cap

Suntem o familie de 5 și avem minimum 400-450 de euro.

@trojnasobnamama mâncare curată în afara restaurantului aproximativ 1000 de euro. Cu siguranță poate fi consumat pentru mai puțin, dar nu cumpărăm pui, mai degrabă carne de vită și miel de la ferme, ouă de casă etc.

@trojnasobnamama depinde de modul în care mănânci. Dacă da, se pot potrivi până la 500 de euro. Dacă vă pasă de calitate, veți plăti suplimentar pentru aceasta astăzi. Dar depinde și dacă gătești mâncarea timpurie a oamenilor sau dacă mănânci des carne și așa mai departe. De la dieta noastră cu mâncăruri papa, ne-a fost suficient pentru legume și fructe.

Suntem 4. Aproximativ 450 €.

@trojnasobnamama Mănânci acasă, la școală, robot, ai ceva de la părinții tăi carne, legume? greu de spus suntem 3 Gătesc zilnic, în fiecare zi și cu siguranță până la 500 de euro

Suntem trei, dar fiul are doar 2,5 ani și dieta noastră ne costă aproximativ 500 de euro. Gătesc doar acasă și nu dăm carne, așa că încă mă surprinde că este atât de mult.

@zarao deci noi așa, simt că este mult altfel sunt o persoană destul de prietenoasă, așa că mă gândesc unde să economisesc.

Iubito, și vrei să spui doar mâncare pură, sau chiar cu faptul că ici și colo în supermarket arunci în coș o farmacie.
Nu îl simțim încă, dar vreau să încep să mă limpezesc puțin și nu știu unde să-l iau 🙂, deoarece am contractat recent un credit ipotecar și vrem să îl rambursăm cât mai curând posibil.

4 persoane (2 adulți și 2 copii la liceu), aproximativ 500 de euro sunt cheltuiți pentru mâncare și aproximativ 200 de euro sunt cheltuiți pentru restaurante și cafenele cu prăjituri. Copiii mănâncă în timpul săptămânii la școală.

3 adulți aprox.350, - eur

@ akinom0077/1x pe săptămână achiziție mare, plus lucruri proaspete zilnice care merg prost. Așa că obișnuiam să cumpărăm. Mergem la prânz, nu l-am numărat. nu avem bonuri de masă de la angajator

3ja, fiul 2r, soțul prânz la serviciu, cina uscată. 300-400e

@ eliska13 Copiii iau prânzul și gătesc acasă, când nu pot să gătesc, cumpăr semifabricate, mese gata. Avem aproximativ 500 de euro pentru dietă și mi s-a părut foarte mult.

@ ahoj0 Număr toate alimentele pe care le consumi lunar🙂

@trojnasobnamama Mâncarea a crescut îngrozitor ceea ce urmăresc. Și voi, adulții, unde mâncați? De asemenea, nu simt că aș cumpăra sucuri dulciuri băuturi carbogazoase și aș vrea să le reduc și eu și gătesc " feluri de mâncare "ieftine granat, găluște cu varză, dar și suficientă carne, pește. uneori îngheț dacă fac o mulțime de ceva în suc, spaghetele bologneze se potrivește bine pentru a le scoate din congelator. Degete de pește Polotivare Max sau chifle aburite.

@trojnasobnamama suntem căsătoriți de 6 ani și în primii ani am avut și cumpărături săptămânale, inclusiv un restaurant de 200 de euro. Am oprit-o treptat, pentru că cumpărau prostii. Anul trecut l-am scăzut la 80-100 de euro pe săptămână, fără restaurant. Mănâncăm carne aproape în fiecare zi, gătesc ciorbă cealaltă în fiecare zi, încerc să nu rămân, pentru că ei nu vor același lucru a doua zi, așa că oricum ar fi aruncat. O dată pe săptămână avem o cină uscată, ceva de genul pâine obzee sau ouă. Rar mergem la restaurante pentru că copiii sunt ceea ce sunt, dar eu merg cu ei la pizza sau la mecca de cel puțin 4 ori pe lună, nu contez acolo. Scriu lista pentru săptămâna viitoare, ce voi găti și cumpăr doar lucruri din listă. Desigur, uneori fac și achiziția mai mare atunci când se cheltuie făină, zahăr, cereale. Și lucruri de genul acesta.