paralen

Îndepărtează simptomele gripei și răcelii, inclusiv febră, dureri de cap, dureri în gât și dureri articulare și musculare, ameliorează nasul înfundat. Fara zahar.

PARALEN GRIP BEȚĂ CALDĂ este conceput pentru a elimina simptomele gripei și răcelilor, inclusiv febră, cefalee, dureri în gât, dureri musculare și articulare, ameliorează nasul înfundat și sinusurile paranasale și astfel facilitează respirația.

Paralen® Influenza Grip este vârful potrivit!

Gripă și răceli

Cefalee și dureri de gât

Eliberează un nas înfundat

Dureri musculare și articulare

Evaluarea clienților

Ajutor rapid la îndemână.

Gustos și ajută.

Sfaturi pentru sezonul gripal

  • Rețineți necesitatea unei cantități crescute de vitamina C, a cărei utilizare atenuează și scurtează simptomele gripei și răcelii.
  • În condiții tipice de gripă și răceli (febră, stare generală de rău, dureri de cap și dureri articulare, tuse, secreție nasală, nas înfundat și senzație de urechi șchiopătate), izolați-vă cât mai mult posibil de mediul înconjurător.
  • Stai liniștit și cald, dormi mult.
  • Asigurați un aport adecvat de lichide.

Substanțe active

Paracetamol acționează împotriva durerii și febrei. Fenilefrina relaxează căile respiratorii.

  • Substanțele active sunt paracetamol 650 mg și clorhidrat de fenilefrină 10 mg într-un plic.

Aromă

Băutura preparată are un gust plăcut de lămâie.

  • Fără culori artificiale.
  • Fara zahar.

Dozare

Medicamentul este destinat adulților și adolescenților de la vârsta de 12 ani.


Adulți, inclusiv vârstnici și adolescenți de la vârsta de 12 ani: de 4 ori pe zi, câte un plic dizolvat într-un pahar cu apă fierbinte (care nu fierbe). Dozele individuale sunt întotdeauna administrate după cel mult 4 ore. Nu luați mai mult de 4 plicuri în 24 de ore. Nu luați acest medicament mai mult de 7 zile fără acordul medicului dumneavoastră.

Avertizare

Conține aspartam, o sursă de fenilalanină. Poate fi dăunător pentru persoanele cu fenilcetonurie. Fiecare plic conține 121,39 mg sodiu pe doză. Acest lucru trebuie luat în considerare de pacienții care urmează o dietă controlată cu sodiu.


Citiți cu atenție și în întregime acest prospect înainte de a începe să luați acest medicament.

Vezi și alte produse Paralen®, care pot fi găsite în categoriile fără prescripție medicală, respiratorii și gripale. Băutura fierbinte Paralen® GRIP Novum 500mg/10mg Lemon 12 pungi este înregistrată în baza de date ŠUKL sub codul 1235C. Dacă nu sunteți sigur cu privire la acest produs, inspirați-vă în categoria Gripă și răceală.