Facem sport și, prin urmare, suplimentăm proteinele (proteinele) cu pulberi de plante. Deși organismul primește cantitatea necesară de proteine dintr-o dietă echilibrată a plantelor, pentru cei care doresc ca mușchii lor să crească în continuare și să facă sport activ, așa că au nevoie de o doză mai mare decât cea normală de proteine zilnic, dar nu vor să consume o cantitate mare de dietă normală, este disponibilă pudră de proteine. Dar problema este găsirea celui potrivit. Soia, orezul, mazărea, cânepa, amestecat ... fiecare are avantajele și dezavantajele sale. Și fiecare are prețul său, greutăți diferite și raporturi proteice față de greutatea totală a ambalajului. Avem un tabel simplu pentru a vă ajuta gaseste-l pe cel mai ieftin.
Vă rugăm să rețineți - cel mai ieftin nu înseamnă cel mai bun. Acest tabel este destinat doar pentru a afla prețul real și să compare prețurile diferitelor pachete și procentul de proteine din conținutul pachetului. Acesta va converti toate greutățile și raporturile într-o singură unitate (gram de proteine), așa că veți compara merele cu merele. Cu toate acestea, tabelul nostru nu privește calitatea proteinelor. Aceasta este o cercetare specială în sine - vă recomandăm să citiți următoarele articole despre proteine: Care proteină este cea mai bună (bestbody.sk) sau Cum să alegeți proteina potrivită (vyzivovo.sk) sau Proteina - cum să alegeți (Martin Kovaľ). (nu există afiliere la acest site, ci ni se pare cel mai bine scrise).
De ce este nevoie de o recalculare?
Marea întrebare! A fost foarte mulțumită de tocilarii dintre noi:). Să explicăm - imaginați-vă că aveți diferite tipuri și pachete de pulberi de proteine în magazin și în fața dvs.:
Preț pachet | Aproximativ poștale? | Ambalaj (g) | % proteine |
38,47 € | 2,2 EUR | 2100 | 74% |
5,50 € | 0,0 € | 250 | 50% |
2,60 € | 0,0 € | 250 | 21% |
60,00 € | 3,0 € | 2500 | 50% |
Cum afli care se plătește? De câte pachete veți avea nevoie pe lună și cât vă va costa? Dacă nu sunteți un geniu al matematicii care vă calculează în cap, veți rămâne blocat ca noi. Dacă aveți doar prețul și greutăți diferite, acest lucru este încă posibil. Dar puneți diferite rapoarte de proteine pure, iar calculul este mai complicat. O pulbere de proteine mai ieftină cu un conținut scăzut de proteine va ajunge să fie mai scumpă - pentru că va trebui să o cumpărați mai mult pe lună. În ciuda faptului că va trebui să-l mănânci în cantități mai mari.
Tabelul nostru va recalcula totul pentru dvs. - din preț, greutatea pachetului și procentul de proteine pure din pachet, va calcula unitatea de bază pentru comparație - un gram de proteină pură. Și din asta prețul pe gram de proteine pure. Din aceasta este posibil să obțineți diverse calcule - cât vă va costa 1 kg de proteină pură, cât vă va costa consumul (cineva adaugă 25g la alți 50g pe zi) pe zi sau lună.
Amestec de proteine vegane din Myprotein.sk
Încercați - completați doar coloanele albastre, restul se va calcula singur.
Tabel pentru compararea prețurilor pulberilor de proteine
Desigur, aceste informații erau actuale în momentul redactării acestui articol. Cel mai bine este să vă faceți propriile cercetări și să primiți cele mai noi oferte.
Dacă faceți exerciții fizice sau construiți mușchi și aveți nevoie de un aport de proteine mult mai mare, este mai ușor să îl completați cu o gamă largă de pulberi de proteine vegane. Mazăre, cânepă, soia, orez - cu sau fără aromă, alegerea este largă.
Proteine vegane din gymbeam.sk - Proteine vegane din myprotein.sk - Unt de nucă din grizly.sk
O altă categorie bună este untul de nucă - un raport proteic ridicat, un gust excelent și o parte generală sănătoasă a dietei.
Unt de nuc de la gymbeam.sk - Unt de nuc de la myprotein.sk - Unt de nuc de la grizly.sk
Te văd proteine vegane din najprotein.sk, avem, de asemenea, o experiență bună cu myprotein.sk.
Notă - pulberile proteice selectate din tabel sunt doar exemple - ceea ce am găsit în timpul sondajului nostru. Este posibil să găsiți opțiuni mai bune. Nu avem nicio afiliere cu ei.
- Industria produselor lactate - veganism - pentru un viitor mai bun
- Decupatoare Top 10 Decupatoare Cum se alege un decupator (2021)
- Copilul ar trebui să aleagă el singur inelul
- Piața locală - Pulbere de muștar 150g - Ulei de Považský
- Aveți un mic școlar acasă Profesorul vă sfătuiește ce nu ar trebui să lipsească în geanta școlii de la boboci și cum să alegeți