Acilpirina ameliorează eficient durerea și scade în mod eficient temperatura gripei și a răcelii.
În stoc mai mult de 5 bucăți
PARALEN 500 mg 12 comprimate Medic
PARALEN 500 este utilizat pentru a reduce febra și durerea în gripă, răceli și alte boli infecțioase.
În stoc mai mult de 5 bucăți
ASPIRIN® 500 mg 20 comprimate Medicament
Ajută la dureri ușoare până la moderate de diferite origini, ameliorează durerile de cap, dinții, mușchii, articulațiile, are un efect antiinflamator.
În stoc mai mult de 5 bucăți
PANADOL Extra Rapid 500 mg x 12 comprimate efervescente
Panadol Extra Rapide este potrivit pentru ameliorarea durerii și febrei, datorită combinației a două medicamente, are un debut mai rapid al acțiunii.
În stoc mai mult de 5 bucăți
PARALEN 500 SUP 500 mg supozitoare 5 buc Medicament
Supozitoarele Paralen acționează împotriva durerii și a temperaturii corporale mai scăzute. Absorbție rapidă și eficientă.
În stoc mai mult de 5 bucăți
NALGESIN S tbl flm 275 mg 10 comprimate Medic
Un medicament pentru ameliorarea diferitelor tipuri de durere, pentru tratarea bolilor inflamatorii și reducerea febrei.
În stoc mai mult de 5 bucăți
NALGESIN S 30 comprimate x 275 mg Medicament
Nalgesin S este un medicament pentru ameliorarea diferitelor tipuri de durere, pentru tratarea bolilor inflamatorii și reducerea febrei.
În stoc mai mult de 5 bucăți
Sirop BRUFEN 100 ml Medicament
Substanța activă din siropul BRUFEN este ibuprofenul, care ameliorează durerea, reduce febra și are efecte antiinflamatorii.
În stoc mai mult de 5 bucăți
ACILPIRINĂ 500 mg comprimate efervescente 15 comprimate Medicament
Acilpirina ameliorează eficient durerea și scade efectiv temperatura, în doze mai mari are efecte antiinflamatorii.
ASPIRIN® 500 mg 10 comprimate Medicament
Ajută la dureri ușoare până la moderate de diferite origini, ameliorează durerile de cap, dinții, mușchii, articulațiile, are un efect antiinflamator.
MEDIPIRINA 500 30 comprimate Medic
Se utilizează pentru a trata durerea ușoară până la moderată și pentru a reduce febra.
ACILPIRINĂ + C comprimate efervescente 12 bucăți Medicament
Forma de dozare efervescentă ușoară a ACILPIRINEI ameliorează eficient durerea și reduce în mod eficient temperatura gripei și a răcelii.
VALETOL 12 comprimate Medic
VALETOL este un medicament utilizat pentru a trata durerile de cap, durerile de dinți, durerile de spate și durerile menstruale.
Febra - descriere detaliată
Dacă măsurăm o temperatură de 38 ° C și mai mare, este deja febră. Această afecțiune este, de asemenea, însoțită de cefalee, dureri articulare, vărsături, diaree, oboseală, frisoane și, în cazuri mai grave, halucinații sau pierderea cunoștinței. La 42 ° C, corpul deja eșuează, deci este o afecțiune foarte gravă.
Ce trebuie făcut la temperatură ridicată, febră
Febra este obositoare pentru organism, așa că în aceste cazuri este bine să ai grijă de tine mai mult decât de obicei.
- Este în primul rând bine să tratați o afecțiune care provoacă febra în sine.
- Pacientul trebuie să respecte un regim de odihnă și să nu uite să asigure un aport adecvat de lichide.
- Deshidratarea este o complicație gravă a febrei, în special la vârstnici.
- La temperaturi mai ridicate ale corpului, se recomandă administrarea de pachete reci, care ajută la reducerea febrei.
- De asemenea, puteți reduce febra cu unele medicamente - Paralen, Aspirin, Panadol sau Nurofen.
Pastilele sunt potrivite pentru utilizare la adulți, siropuri sau supozitoare la copii.