„Dar am geanta pregătită acum.” Cele 2 minute suplimentare pe care le petreceți cu acasă chiar merită.
O geanta
Se toarnă într-un castron, se toarnă, se introduce în cuptorul cu microunde. Durează aproximativ un minut.
De casă
Se cântărește și se toarnă fulgii într-un castron, se toarnă, se pune în cuptorul cu microunde/se gătește într-o oală. Apoi adaugi creveți și fructe. Durează aproximativ 3 minute.
Preț per castron
"Dar punga este mai ieftină, pentru că acasă trebuie să-mi cumpăr o cotletă, fructe ..."
Am făcut o matematică de cowboy încetinită pentru tine.
O geanta
Acest lucru merită 0,49 €. Este destul de ieftin, dar majoritatea se mișcă 0,70 € și altele.
- Proťák = 12,95 €/1000g = 40 x (25g) doze = 0,32 €/doză
- Fulgi = 0,49 €/500g = 12,5 x (40g) doze = 0,04 €/doză
- Afine = 0,69 €/125g = 5 x (25g) doze = 0,14 €/1 doză
- Chia = 5,95 €/1000g = 200 x (5g) doze = 0,03 €/1 doză
Împreună 0,53 €.
O diferență de patru cenți. in orice caz diferență uriașă în termeni nutriționali pentru corp.
Compoziţie
Totul este detaliat în imaginile de mai jos. M-a amuzat cel mai mult geanta 1% afine congelate. Te judec.
Valori nutritive
Glucidele totale sunt aproape la fel, la fel și fibrele și grăsimile. Proteinele și zaharurile joacă în mod clar în favoarea casei. În plus, nu ai de-a face cu cele 30 de calorii.
O geanta
Coperta este scrisă "afine și zer„. Ei bine, știi că da. Zerul este acolo 7,8 grame și jumătate de grame de afine congelate ... Cantitate neglijabilă de proteine care nu susține creșterea masei musculare la nimeni.
De ce nu sunt suficiente 7,8 grame de proteine? - Articolul este aici.
De casă
Totul este pur și simplu mai bun. Proteine care susțin sinteza musculară, suficientă fibră, zaharuri minime, suficienți carbohidrați complecși. Alegere fără echivoc.
Dacă nimic nu v-a convins încă, acest lucru trebuie să fie.
Incomparabil mai bine este de casă. Punct.
Același lucru este valabil și pentru sentiment sațietate.