Paralele ajută în mod eficient la durerea de dinți și cefaleea, reduce febra, ajută împotriva gripei și în special reduce temperatura ridicată a corpului.

febră

Paralen 500 pentru durere și febră

Conținutul Paralen 500:

Caracteristicile Paralen 500:

Paralen 500 comprimate sunt utilizate de adulți, adolescenți și copii de la vârsta de 6 ani cu dureri de diferite origini, de ex. pentru dureri de cap, dureri de dinți, tulburări musculo-scheletice, pentru gripă, pentru reducerea febrei, pentru menstruații dureroase.

Compoziția Paralen 500:

Medicament:

paracetamol 500 mg într-un comprimat

Excipienți:

  • amidon de porumb pregelatinizat
  • povidonă 30
  • croscarmeloză sodică
  • acid stearic

Dozarea Paralen 500:

Adulți și adolescenți de 1-2 ori de câteva ori pe zi, la intervale de cel puțin 4 ore. Copiilor de la 6 ani (sau cu o greutate mai mare de 20 kg) până la 15 ani li se administrează 1/2 - 1 comprimat de 3 ori pe zi, la intervale de cel puțin 6 ore.

Avertisment Paralen 500:

Acest medicament conține paracetamol, nu îl luați cu alte medicamente care conțin paracetamol. Discutați cu medicul dumneavoastră despre oportunitatea administrării Paralen 500 comprimate împreună cu alte medicamente pentru durere și răceală în același timp.

Momentan nu există recenzii.

Fii primul care scrie o recenzie pentru acest produs.