Băutura fierbinte cu lămâie este extrem de eficientă împotriva gripei și a răcelii, aduce ameliorare imediată.

coldrex

Băutură fierbinte de lămâie Coldrex Junior

Coldrex Junior Conținut de băuturi calde:

Caracteristicile băuturii calde Coldrexn Junior:

Coldrex conține o combinație de substanțe care aduc ameliorarea simptomelor gripei și răcelii.

Ingrediente ale băuturii calde Coldrex:

Un plic conține paracetamol 300 mg, clorhidrat de fenilefrină 5 mg, acid acid ascorbicum (vitamina C) 20 mg.

Mod de preparare:

Se toarnă conținutul pungii într-un pahar și se toarnă apă fierbinte peste el. Se amestecă până se dizolvă. Puteți îndulci cu miere sau zahăr după gust.

Dozarea băuturii calde Coldrex:

Adulți și adolescenți: 1 sac de până la 4 ori pe zi. Luați fiecare doză cel mai devreme după 4 ore. Nu serviți mai mult de 4 pungi în 24 de ore. Nu depășiți doza recomandată. Produsul este destinat uzului intern. Returnați orice medicament neutilizat la farmacie.

Efectele secundare ale băuturii calde Coldrex:

Administrarea de doze mai mari poate duce la afectarea funcției hepatice. Nu utilizați dacă aveți probleme cu ficatul.

Momentan nu există recenzii.

Fii primul care scrie o recenzie pentru acest produs.