Vorbesc despre costul alimentelor pentru o familie de 4 persoane.

cheltuie

300e, suntem 4 și un copil mic

2 adulți, 2 copii + câine. 300-350eur

Suntem trei. și cheltuim aproximativ 350 EUR pe lună pe masă

suntem 4 și trecem aproximativ 650, dar am 2 acizi acasă. 🙂

Suntem 4. Cheltuim mult pe dieta noastră, deoarece mâncăm mai sănătos. O mulțime de legume, fructe, produse de spelt, produse organice. Deci aici este în jur de 700 - 800 de euro.

Nu veți găsi nimic dintr-un astfel de „sondaj” 🙂 Depinde de familie, unii gătesc zilnic, unii doar o cină uscată, unii au carne zilnic, unii doar duminica. Din aceste câteva postări, puteți vedea singur că o familie de trei cheltuie mai mult de 4-5 membri pe o dietă 🙂
Suntem patru, dar doar trei mese oficiale până acum 🙂 și cheltuim mult pe mâncare 🙂 Aproape restul plății după plata tuturor facturilor.

suntem o familie cu 5 membri și cheltuim 550 de alimente curate

suntem 4 - 2 adulți. + copii 5,5 și 8,5, fiica mănâncă la școală, fiul la grădiniță nu pentru că nu poate, așa că gătesc în fiecare zi, cheltuim aproximativ 500 € pe lună

suntem 4. 2 adulți și 2 copii mici. la stat dam circa 400 - 500 e

Suntem cinci, doi adulți și trei copii, cei trei sunt acizi, așa că cheltuiesc 700 de euro pe lună

suntem o familie de 3, petrecem vreo 200e, gătesc în fiecare zi

nu se poate spune exact, dar variază de la 200 de euro la 400 de euro pe lună. 🙂

600-800 și 3 persoane

așa că voi spune cu răspundere că habar n-am. de unde știi cât cheltuiești cu mâncarea o notezi? suntem 4

4sau familia membru. Soțul, desigur, mănâncă la serviciu și fiica mai mare la grădiniță. Încerc să mă încadrez în 200 de euro și, de obicei, reușesc. Gătesc și coac mult. Dulciurile vor fi consumate de cei mai mulți bani, așa că aș prefera să coac.

suntem 4 - de obicei nu gătesc în timpul săptămânii, doar la sfârșit de săptămână - cheltuim în jur de 600 € - dar asta este doar presupunerea mea, nu o scriu, deci nu știu exact.

Economisesc blocuri pentru o lună întreagă. suntem 4. 2 adulți și 2 copii. lunar costă aproximativ 400e plus școală și grădiniță

avem cinci ani și urmăm o dietă (inclusiv dulciuri) cam 350, farmacia este dincolo

doi adulți doi copii aproximativ 400 € + mâncare la școală și grădiniță + 50 € granule câine 😉

fiecare cheltuie cât poate. fiecare familie are posibilități și nevoi diferite și fiecare gospodină are abilități diferite - unele pot coace pâine acasă, altele nu, undeva există restricții alimentare (diabet, boală celiacă, alergii alimentare), care măresc semnificativ cheltuielile în acest domeniu. sunt familii care trebuie să plătească 5 € pentru o masă zilnică, nici măcar nu contează în altă parte. deci trebuie să faceți un buget - pe de o parte venituri, pe de altă parte cheltuielile necesare și să vedeți cât vă puteți permite să cheltuiți pentru mâncare. dacă problema este că soțul dvs. vă restricționează în acest sens, atunci rezultatele acestui sondaj nu îl vor schimba.