nurofen

NUROFEN 400 mg este unul dintre medicamentele numite analgezice, antipiretice, antiinflamatoare nesteroidiene. Substanța activă din NUROFEN FORTE este ibuprofenul, care ameliorează durerea, are efecte antiinflamatorii și reduce febra.

Ibuprofenul previne producerea anumitor substanțe (prostaglandine), care sunt implicate în organism în dezvoltarea durerii, febrei și inflamației.

Medicamentul este destinat adulților și copiilor cu vârsta peste 12 ani.

Contraindicații

  • NUROFEN 400 mg nu trebuie utilizat în caz de hipersensibilitate la medicament și alți excipienți, în caz de hipersensibilitate la acidul acetilsalicilic sau la alte medicamente antiinflamatoare, care se manifestă ca astm bronșic, rinită alergică sau urticarie.
  • De asemenea, nu trebuie utilizat în cazul unui ulcer gastric sau duodenal activ, în tulburări hematopoietice și de coagulare a sângelui și dacă s-a produs sângerare gastro-intestinală în trecut.
  • Nu este potrivit pentru copii sub 12 ani

  • Adulți și copii cu vârsta peste 12 ani: Doza inițială de 1 comprimat, apoi luați 1 comprimat după cum este necesar, dar nu mai mult de 3 comprimate pe zi
  • Intervalul dintre doze este de cel puțin 4 ore. Comprimatele acoperite trebuie înghițite întregi cu o cantitate mică de lichid

  • Drogul este ibuprofen. Fiecare comprimat filmat conține ibuprofen 400 mg
  • Alte ingrediente sunt croscarmeloză sodică, laurilsulfat de sodiu, citrat trisodic, acid stearic, dioxid de siliciu coloidal, sodiu carmeloză, talc, gumă arabică uscată dispersată, zaharoză, dioxid de titan (E171), macrogol 6000, cerneală brună

Ambalare: 12 comprimate acoperite

Citiți cu atenție acest prospect, deoarece conține informații importante pentru dvs.

A se vedea, de asemenea, alte produse Nurofen care se află în categoriile fără prescripție medicală, sistem respirator și febră. NUROFEN 400 mg tbl obd 1x12 buc este înregistrat în baza de date ŠUKL cu codul 27946. Dacă nu sunteți sigur de acest produs, inspirați-vă în categoria Menstruație și menopauză.

Ibuprofenul previne producerea anumitor substanțe (prostaglandine), care sunt implicate în organism în dezvoltarea durerii, febrei și inflamației.

Medicamentul este destinat adulților și copiilor cu vârsta peste 12 ani.

Contraindicații

  • NUROFEN 400 mg nu trebuie utilizat în caz de hipersensibilitate la substanța activă sau la oricare dintre excipienți, în caz de hipersensibilitate la acidul acetilsalicilic sau la alte medicamente antiinflamatoare, care se manifestă ca astm bronșic, rinită alergică sau urticarie.
  • De asemenea, nu trebuie utilizat în cazul unui ulcer gastric sau duodenal activ, în tulburări hematopoietice și de coagulare a sângelui și dacă s-a produs sângerare gastro-intestinală în trecut.
  • Nu este potrivit pentru copii sub 12 ani

  • Adulți și copii cu vârsta peste 12 ani: Doza inițială de 1 comprimat, apoi luați 1 comprimat după cum este necesar, dar nu mai mult de 3 comprimate pe zi
  • Intervalul dintre doze este de cel puțin 4 ore. Comprimatele acoperite trebuie înghițite întregi cu o cantitate mică de lichid

  • Drogul este ibuprofen. Fiecare comprimat filmat conține ibuprofen 400 mg
  • Alte ingrediente sunt croscarmeloză sodică, laurilsulfat de sodiu, citrat trisodic, acid stearic, dioxid de siliciu coloidal, sodiu carmeloză, talc, gumă arabică uscată dispersată, zaharoză, dioxid de titan (E171), macrogol 6000, cerneală brună

Ambalare: 12 comprimate acoperite

Citiți cu atenție acest prospect, deoarece conține informații importante pentru dvs.

A se vedea, de asemenea, alte produse Nurofen care se află în categoriile fără prescripție medicală, sistem respirator și febră. NUROFEN 400 mg tbl obd 1x12 buc este înregistrat în baza de date ŠUKL cu codul 27946. Dacă nu sunteți sigur de acest produs, inspirați-vă în categoria Menstruație și menopauză.