De unde știm că suntem reci? Pur şi simplu. Ne simțim slabi, ne iese din nas, respirația este în general mai slabă, ne doare gâtul și temperatura poate crește. Imunitatea umană este un sistem de apărare complex. Cu toate acestea, prin aceasta poate trece ceva. Paralen Grip asigură ameliorarea eficientă a mai multor boli și a simptomelor acestora. Mai exact, acestea sunt boli precum gripa, frisoane, dureri de cap, rinită, dureri sinusale și dureri musculare și articulare.
Deci, cum slăbește imunitatea umană? Ce substanțe putem găsi în Paralen Grip? Care sunt efectele acestui produs? Cine este producătorul? Cum ar trebui să arate dozarea și depozitarea? Cine este producătorul și ce știm despre el? Veți găsi răspunsurile la aceste întrebări în acest articol.
Sfaturi pentru uleiul de ricin de calitate
-
conține o combinație de două medicamente pentru ameliorarea simptomelor gripei și răcelii
PARALEN GRIP Gripă și durere
-
Produsul recomandat de pe site-ul pilulka.sk conține o combinație de trei medicamente
-
compus din trei substanțe active conține substanțe psihotrope
Paralen Grip - astfel de substanțe pot fi găsite în ea.
- În primul rând de compoziție este o substanță numită paracetamol. Din punct de vedere chimic, o cunoaștem ca o substanță medicinală cu efecte analgezice și antipiretice excelente, o numim și un derivat de anilină. Funcționează prin inhibarea COX-2 în hipotalamus. Acesta este efectul antipiretic menționat. Efectul analgezic este o acțiune indirectă asupra receptorilor serotoninei 5-HT3 din măduva spinării. Datorită acestui fapt, a lui efect a avea loc în treizeci de minute.
- Fenilefrina ocupă locul al doilea în compoziție. Aceasta este substanța care ajută slăbiți un nas plin și înfundat. Theraflu va ajuta, de asemenea, cu gripa.
- Al treilea loc al compoziției aparține cofeină. Cred că toată lumea se poate bucura de o ceașcă de cafea de dimineață. O cunoaștem ca un medicament răspândit, dar și ca aditiv în diferite alimente. Din punct de vedere chimic, totuși, considerăm că este un alcaloid și stimulent al sistemului nervos. Cofeina este cunoscută în primul rând pentru capacitatea sa afectează melatonina. În acest fel, aportul de cofeină reglează somnul.
Într-o tabletă de prindere paralelă găsim 500 de miligrame de paracetamol, 25 de miligrame de cofeină și 5 miligrame de fenilefrină.
Alte substanțe concomitente sunt substanțe precum Povidonă K-25, laurilsulfat de sodiu, celuloză microcristalină, amidon de porumb, amidon de porumb pregelatinizat, silice coloidală anhidră, acid stearic și talc.
Acoperirea este realizată din substanțe precum hipromeloză, macrogol, dioxid de titan.
Un produs similar de la aceeași marcă este Paralen 500.
Slăbește cât mai mult imunitatea umană?
După cum am menționat la început, baza apărării corpului uman împotriva bolilor este sistemul imunitar. El perturbă mai multe lucruri. În primul rând, problema stă în munca multor oameni. Pacea pe termen lung încetinește metabolismul. Acest lucru are ca rezultat o reducere a cantității de nutrienți absorbiți. O altă problemă este pâinea albă. Aportul unei astfel de pâini determină o slăbire a celulelor T și B. O altă problemă poate fi consumul excesiv de proteine. O altă slăbire a imunității include un mediu poluat, prea multă singurătate, un loc de muncă stresant și prea mult stres, o dietă slabă, consumul de alcool. Pentru a ajunge la imunitate, încercați să ajungeți la Riboflavină.
-
conține o combinație de două medicamente ameliorează simptomele gripei și răcelile ajută la răceli, relaxează cavitatea nazală cumpărați în magazinul electronic Drmax.sk
Cine nu trebuie să ia Paralen Grip?
- O persoană alergică la oricare dintre ingredientele produsului.
- Persoanele cu hipertensiune arterială sau boli cardiovasculare severe.
- Dacă aveți diabet zaharat.
- În bolile hepatice severe.
- În hipertiroidism.
- Persoanele cu glaucom.
- Persoanele care suferă de tumoare suprarenală medulară.
- Acest produs nu trebuie utilizat pentru tratarea depresiei.
Când nu trebuie să utilizați acest produs?
- Paralen Grip nu trebuie luat împreună cu alte medicamente care conțin paracetamol.
- Când luați alte medicamente pentru tratarea gripei.
- Când luați (chiar înainte) medicamente pentru depresie.
Sfaturi pentru uleiul de ricin de calitate
-
conține o combinație de două medicamente pentru ameliorarea simptomelor gripei și răcelii
PARALEN GRIP Gripă și durere
-
Produsul recomandat de pe site-ul pilulka.sk conține o combinație de trei medicamente
-
compus din trei substanțe active conține substanțe psihotrope
Cum ar trebui să arate dozajul acestui produs?
Adulți și adolescenți cu o greutate mai mare de 65 de kilograme - 1-2 comprimate la fiecare 4 ore, după cum este necesar. Doza zilnică maximă este de 8 comprimate. Adulți și adolescenți cu greutatea de 43 până la 65 de kilograme: se recomandă administrarea unui comprimat la fiecare patru ore. Doza zilnică maximă este de 6 comprimate. Adolescenții care cântăresc între 33 și 43 de kilograme ar trebui să ia un comprimat la fiecare 6 ore. Doza zilnică maximă este de 4 comprimate.
Cum ar trebui să arate stocarea acestui produs?
Ne păstrăm la temperatura camerei, la îndemâna copiilor.
Cine nu trebuie să ia Paralen Grip?
Nu este recomandat în timpul sarcinii și alăptării.
Nu este recomandat copiilor sub 12 ani.
Băuturile alcoolice nu trebuie consumate în timpul administrării.
Încercați și: Paralen extra
-
potrivit pentru ameliorarea multor dureri (cap, mușchi, dinți, spate ...) compuse din două medicamente (paracetamol, cofeină) cumpărați în magazinul electronic lieky24.sk
Care este experiența dvs. cu acest produs? Ce spun recenziile utilizatorilor despre acest produs?
Dovada popularității acestui produs este numărul de recenzii pozitive de pe portalul heureka.sk.
„Paralen este un mare ajutor pentru durerile de diferite origini, cum ar fi durerile de cap, dar și pentru creșterea dinților, este bine de utilizat atunci când simțim că„ ceva se strecoară pe noi. ”Are un gust amar neplăcut și este destul de greu de înghițit., dar totul poate mușca cât de eficient este. Prețul este foarte ieftin "
„Este bine să-l ai acasă. Este bun pentru diferite dureri și răceli și, de asemenea, scade temperatura. Cred că toată lumea îl cunoaște și nu este nevoie să-l prezentăm ".
„+ Pot folosi și acest medicament pentru ulcerele de stomac
+ Îmi place că nu există un timp de expirare scurt pentru medicament
+ Îmi place dacă am o cutie cu acest medicament în rezervă, pentru că se întâmplă că am nevoie de acest medicament când este liber, sărbători etc. "
Care este prețul acestui produs?
Un pachet de 24 de comprimate vă va costa puțin peste 4 euro.
Sfat pentru magazinul electronic: najlekareň.sk
Prețurile enumerate în articol se referă la 14 august 2018.
- Relatii cu publicul; balov; zbor; k munți PARALEN GRIP; ci n; poj echinacea a š; pky
- Relatii cu publicul; balov; zbor; de PARALEN GRIP chr; pka și durere
- Acizi grași Omega 3 EFECTE, PREȚ - Fitness-Life®
- Cunoașteți efectele curative ale scorțișoarei Veți aprecia nu numai atunci când virușii atacă
- Feriți-vă de efectele secundare ale extracției de grăsime