pungi

Mâine la tine! *

* Comenzile trimise înainte de ora 12:00 vor fi livrate în următoarea zi lucrătoare.

Farmacie dovedită a rețelei de parteneri online

Conține 4 medicamente pentru suprimarea simptomelor răcelii și gripei:

  • paracetamolul acționează împotriva durerii (efect analgezic) și reduce febra,
  • clorhidratul de fenilefrină este un decongestionant al mucoasei nazale și sinusurilor paranasale, ameliorează congestia nazală și presiunea în cavitățile parietale,
  • feniramina maleat de hidrogen este un antihistaminic și ajută la ameliorarea simptomelor alergice,
  • acidul ascorbic (vitamina C) ajută la acoperirea nevoii crescute a acestei vitamine pentru febră și gripă.

Ambalare:
plo por 1 × 10 pungi

Profitați de o promoție limitată în timp

MUCOSOLVAN EFECT LUNG 75mg 20 capsule .

Dicloben 140mg plasture medicamentos 10 bucăți .

NiQuitin Clear 21mg plasture 7 bucăți .

Ceai LEROS REDUKTAN 20 pungi 2g .

LEROS STOMARAN spc 1 × 100 g .

Descriere

Conține 4 medicamente pentru suprimarea simptomelor răcelii și gripei:

  • paracetamolul acționează împotriva durerii (efect analgezic) și reduce febra,
  • Clorhidratul de fenilefrină este un decongestionant al mucoasei nazale și al sinusurilor, ameliorează congestia nazală și presiunea din sinusuri,
  • feniramina maleat de hidrogen este un antihistaminic și ajută la ameliorarea simptomelor alergice,
  • acidul ascorbic (vitamina C) ajută la acoperirea nevoii crescute a acestei vitamine pentru febră și gripă.

Se utilizează pentru ameliorarea simptomelor gripei și răcelii, cum ar fi:

  • febră și frisoane;
  • dureri musculare și articulare, cefalee;
  • nas înfundat și sinusuri;
  • secreție nazală și strănut.

Avertizare:

  • Medicamentul nu trebuie utilizat în timpul sarcinii.
  • Nu trebuie utilizat la femeile care alăptează.
  • Nu este recomandat copiilor și adolescenților cu vârsta sub 12 ani.
  • Nu trebuie utilizat la pacienții cu hipertensiune arterială sau boli ale inimii sau vaselor de sânge.
  • Nu consumați băuturi alcoolice în timpul tratamentului.
  • Nu luați alte medicamente pentru gripă și răceli sau medicamente pentru a reduce umflarea mucoasei nazale (decongestionante) în același timp și, în special, alte medicamente care conțin paracetamol.
  • Medicamentul vă poate face somnolent.
  • Este necesară precauție atunci când conduceți sau folosiți utilaje sau când efectuați alte sarcini care necesită atenție.
  • Medicamentul conține zaharoză (20 g într-o pungă).
  • Fiecare plic conține 28,3 mg sodiu, care trebuie luat în considerare de pacienții care urmează o dietă controlată de sodiu.
  • Avertismente speciale suplimentare sunt date în RCP (secțiunea 4.4).