în vestul Slovaciei am cumpărat deja 3 kilograme cu 20-25 de euro și erau frumoase. fapt este că aceste prăjituri sunt deja atât de aglomerate și, de asemenea, pe o copită, încât nu aș da pentru astfel de 30-35 de euro, pentru că o astfel de prăjitură poate fi coaptă cu mult mai puțin acasă și nu este deloc solicitantă. Aș evalua prăjiturile artistice, desigur, diferit. dar sunt deja multe. zahăr, acoperit, fondant, la fel. artă. va veni vremea când nimeni nu o va mai dori.
mama coace și prăjituri și are un preț de 10-12 euro pe kilogram. prețul depinde de complexitatea decorului și, de asemenea, de umplutura. dacă marcarpone este în ea, este mai scump.
Aș considera 30 € un preț rezonabil, dar presupun.
@mawka Sunt de acord când vine vorba de gustul acestor prăjituri moderne ... ceea ce s-a copt acum câțiva ani acasă a fost despre altceva 🙂. dar apreciez întotdeauna mâinile sofisticate ale unui cofetar, pentru că nu știu cum să creez așa ceva.
Voi spune doar părerea mea obiectivă. Mai exact, nu îmi place acest tort, dar nu-mi place că este o chestiune de gust și ne avem reciproc diferit. Am mâncat deja un mega tort frumos de mai multe ori, care prin design a fost într-adevăr un succes pentru expoziție, dar a fost un gust îngrozitor. Sper că timpul prăjiturilor de calitate va reveni și, în loc de proiectare, simt, de asemenea, că există mai mult decât suficient pe piață și, prin urmare, nu există cu cine să concureze.
Am plătit 35 de euro pentru 4 kg, dar trebuie să spun că a fost fructat și (fără insultă) și mai frumos. Gustul a fost excelent, lipsit de artă sau gust greu
Bună, fac prăjituri cu un preț fix de 1,20 euro la 100 gr, dar fac creme esențiale de mascarpone cu fructe proaspete sau congelate - fără unt sau conserve, pun păstăi de vanilie în vanilie, cel puțin 100 gr ciocolată de calitate în ciocolată, fără avertisment sau coacere, dar 70% cu cacao, altfel folosesc același material de acoperire ca dvs., dar cu materiile prime, prețul cheltuielilor mele va fi desigur scos și cu aceasta clienții mei vor cheltui și șobolanul nu-mi cheltuiesc munca sau timpul petrecut pe decorațiuni individuale, deși diferența este uneori mare, de exemplu dau două fotografii (nu pentru publicitate, nu fac comenzi noi, am clientela mea) Prima fotografie - Tutankhamun - am petrecut aproximativ 4-5 ore modelarea și colorarea, dimpotrivă, gâștele pe tipul de tort au fost gata într-un moment, fără modelare sau colorare dificilă, ambele au aceeași greutate și, prin urmare, același preț.
Baby vsak publicitate ascunsă heheheheheh 🙂)))))))))))))
care se presupune că este prima dată;);) kuk tu:
Cred că nu ești atât de iresponsabil încât nu ți-au dat bani în avans și acum le cânți de la 30 de euro;);)