Medicament înregistrat
Formular: pulberi și granule
Grup de indicații: analgezice, antipiretice
Substanta activa: Paracetamol 500 mg, clorhidrat de fenilefrină 10 mg într-un plic.
Sarcina și alăptarea: Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Utilizarea băuturii calde PARALEN GRIP portocalie și ghimbir 500 mg/10 mg nu este recomandată în timpul sarcinii și alăptării.
Minim de expediere: PARALEN GRIP este conceput pentru a elimina simptomele gripei și răcelilor, inclusiv febră, dureri de cap, dureri în gât, dureri musculare și articulare, ameliorează nasul înfundat și sinusurile paranasale și astfel facilitează respirația. Produsul este destinat adulților și copiilor de la 15 ani.
Dozajul recomandat: Adulți, inclusiv vârstnici și adolescenți de la vârsta de 12 ani: conținutul unui plic dizolvat într-un pahar cu apă fierbinte (care nu fierbe) de până la 4 ori pe zi. Puteți îndulci cu miere sau zahăr după gust. Intervalul dintre doze nu trebuie să fie mai mic de patru ore. Doza zilnică maximă de paracetamol este de 4 g. Nu utilizați mai mult de 4 plicuri în 24 de ore. Pacienți cu insuficiență renală și hepatică: Discutați cu medicul dumneavoastră despre ajustarea dozei înainte de a lua medicamentul. După evaluarea stării dumneavoastră actuale, vi se poate recomanda să vă reduceți doza sau să prelungiți intervalele de peste 4 ore între doze. Nu luați PARALEN GRIP băutură fierbinte portocalie și ghimbir 500 mg/10 mg mai mult de 7 zile fără recomandarea medicului. Dacă disconfortul persistă, se agravează sau persistă mai mult de 3 zile după tratament, consultați un medic și consultați pașii următori.
- OTE Energy gel - Orange - Magazin MTBIKER
- Băutură cu pectină cu cătină și măr; Balance, Moje TianDe Bratislava - Produse unice ale mărcii
- Un ghid detaliat pentru ghimbir Ce este în el, de ce este bine pentru tine și mai mult - Nutriție 2021
- BĂUTURĂ CU BUCKWEAT; IEPURE DE CÂMP; 350G Lekáreň Veronika s
- PowerBar IsoActive - băutură sportivă 600 g, portocală - sticlă gratuită - Magazin MTBIKER