Conținutul articolului

  • Ce este gripa și bolile gripale?
  • Ingrediente medicinale
  • Efectele Theraflu
  • Pentru bărbați, femei și copii
  • Efecte secundare și contraindicații
  • Dozarea și utilizarea Theraflu
  • Preț pentru Theraflu
  • Experiența utilizatorului
  • Evaluare la final
  • Întrebări și răspunsuri frecvente
  • Alternative disponibile
  • Coldrex bea fierbinte miere și lămâie
  • Paralen Grip băutură fierbinte lămâie 650mg
  • Toate băuturi calde
  • Variante Theraflu disponibile
  • Theraflu raceala si gripa - 14 plicuri
  • Theraflu Forte 1000mg/200mg
  • Capsule dure Theraflu 500mg/100mg/6,1mg
  • Gripa TheraFlu 24 x 500 mg/30 mg

Theraflu este un medicament eliberat fără prescripție medicală pentru tratamentul gripei și lupta împotriva răcelii. În farmacii, poate fi obținut sub formă de capsule, pulbere solubilă sau sub formă de tablete.

efecte

Theraflu ajută la combaterea febrei, a nasului înfundat sau a tusei umede. Medicamentul conține substanțe active care ajută la scăderea simptomelor bolilor gripale. Este potrivit pentru bărbați, femei și copii de la 12 ani.

Diferite versiuni ale Theraflu

Detaliu de evaluare a numelui
Theraflu ForteVizualizați produsul
Theraflu Răceală și gripă ✔ RECENZII EXCELENTE Vizualizați produsul
Capsule TherafluVizualizați produsul

Ce este gripa și bolile gripale?

Gripa a perioada gripală este cel mai adesea asociat cu trecerea dintre anotimpuri. Schimbările climatice sunt adesea cauza risc crescut de boli respiratorii. Prin urmare, perioadele de tranziție sunt la fel vara - toamna A iarna primavara, denumite perioade de epidemie de gripă.

Manifestările tipice sunt răceli și boli respiratorii (tuse). Următoarea etapă este infecțiile rapide care se manifestă rece, febră, cefalee, dureri musculare - dureri articulare sau dureri în gât. Gripa este caracterizată contagiune mare.

Transferul are loc sub formă de picături, dar poate apărea și prin contaminarea anumitor obiecte. Cursul bolii variază în funcție de individ (copil, femeie, bărbat, vârstă). Tipic simptomele durează aproximativ 3-4 zile. Ulterior, simptomele se ameliorează și tusea persistă și pot apărea inflamații (laringe, faringe, trahee, bronhii). Tratamentul gripei nu trebuie subestimat. În caz de complicații poate provoca bronșită persistentă sau inflamație pulmonară.

Ingrediente medicinale

Theraflu este eficient în lupta împotriva gripei, deoarece conține substanțe active foarte active. Mai exact, există patru medicamente care suprimă simptomele răceli și gripă.

    Paracetamol - este eficient împotriva durerilor articulare, musculare și capului (efecte analgezice - împotriva durerii). De asemenea, asigură o scădere a temperaturii corpului (febră). Clorhidrat de fenilefrină - ameliorează congestia nazală și iritația mucoaselor. Malenat de hidrogen feniramină - este un antihistaminic care reduce simptomele alergiilor. Acid ascorbic - sau vitamina C, ale cărei niveluri crescute ajută la ameliorarea febrei.

Efectele Theraflu

Theraflu nu este un produs destinat prevenirii împotriva bolilor gripale. Componentele medicamentului în sine sunt eficiente în simptomele gripei. Îl puteți folosi pentru simptome precum:

    febră, tuse umedă, strănut, cefalee, dureri musculare și articulare, nas înfundat, mucus.

Pentru aceste simptome, medicamentul este medicamentul ideal Aplicați imediat Theraflu. Chiar și la primele simptome ale gripei, aceasta poate avea un efect benefic asupra ameliorarea evoluției bolii în sine.

V ✅ farmacie online Max îl veți primi automat atunci când cumpărați produse Theraflu cu o valoare minimă de 29,90 € transport gratuit!

Pentru bărbați, femei și copii

Theraflu este conceput pentru bărbați și femei adulți și pentru toți copii de la 12 ani. Nu trebuie să luați medicamentul singur, fie sub formă de tablete, capsule sau pulbere orală mai mult de 5 zile. Perioada de incubație pentru gripă este 3 - 4 zile. Dacă simptomele bolii se înrăutățesc și durează mai mult, veți face bine dacă vezi medicul de familie.

Efecte secundare și contraindicații

Nu au fost raportate cu Theraflu fără efecte secundare. Contraindicațiile posibile, cum ar fi diareea, reacția alergică, umflarea limbii, pot afecta mai puțin de 1 utilizator din 10 și sunt foarte rare. Dacă apar reacții adverse, consultați medicul de familie.

Dozarea și utilizarea Theraflu

Nu trece niciodată doza maximă recomandată de producător. În funcție de forma de medicament pe care o luați, urmați întotdeauna instrucțiunile de pe prospect. În cazul pulberii solubile, aceasta este maximă doza zilnică 3-4 buzunare. În cazul capsulelor dure, doza maximă este de 6 capsule zilnic. Același lucru este maxim 6 comprimate zilnic.

    Se utilizează sub formă de capsule, tablete sau pulbere în pliculețe. Nu este potrivit pentru copii sub 12 ani. În cazul capsulelor, nu este potrivit pentru copii și adolescenți cu vârsta sub 16 ani. Capsulele Theraflu nu trebuie luate de persoane cu greutatea mai mică de 50 kg.

Preț pentru Theraflu

În funcție de forma preparatului, prețul variază, de asemenea. Se mișcă de la 5 la 10 euro. Prețul Theraflu depinde de ce formă de medicament preferați și, de asemenea, de Mărimea Pachetului, pe care o alegi tu. Cura este fără prescripție medicală, fără prescripție medicală, în orice farmacie.

Experiența utilizatorului

Mulți dintre utilizatori laudă în special efectul său rapid. De asemenea, vor face plăcere diverselor forme de droguri (comprimate, capsule, pulbere). Este, de asemenea, acceptabil pretul.

Din propria mea experiență, pot confirma că Theraflu este deja la primele semne de răceală funcționează foarte repede și vă scutește de rinită înainte de apariția unui stadiu mai grav al bolii virale. La fel de eficient ameliorează durerile de cap.

Din recenzia produsului:

Evaluare la final

Theraflu devine din ce în ce mai mare Medicina traditionala, care ajută la luptând împotriva gripei și răcind. Ingredientele sale active ajută la atenuarea chiar și a simptomelor inițiale ale bolii. Medicament nu este destinat tratamentului boala în sine, dar ameliorarea simptomelor sale. Efectele vindecătoare sunt asigurate de o concentrație mare de substanțe active. În ceea ce privește eficiența, acesta este una dintre cele mai bune alternative la magazin.

Marele lucru este că nu aveți nevoie de rețetă la Theraflu. Ideea o medicament fără prescripție medicală conceput pentru femei, bărbați și copii de la 12 ani. Utilizarea este simplă și în cazul formei de pulbere utilizatorul va aprecia i aroma placuta de lamaie.

Diferite versiuni ale Theraflu

Detaliu de evaluare a numelui
Theraflu ForteVizualizați produsul
Theraflu Răceală și gripă ✔ RECENZII EXCELENTE Vizualizați produsul
Capsule TherafluVizualizați produsul

Întrebări și răspunsuri frecvente

    Theraflu este potrivit și în timpul sarcinii?
  • Nu este recomandată utilizarea oricărei forme de Theraflu în timpul sarcinii. Theraflu poate fi utilizat și la copii?
  • Băutura și comprimatele Theraflu sunt destinate copiilor de la vârsta de 12 ani. Capsulele sunt recomandate copiilor și adolescenților cu vârsta peste 16 ani și cu o greutate mai mare de 50 kg. Theraflu este eficient în prevenirea bolilor gripale?
  • Nu. Theraflu este eficient numai atunci când apar primele simptome ale bolii.

Alternative disponibile

Se vinde în sub forma unei pulberi solubile, care conține substanțe active precum paracetamol, clorhidrat de fenilefrină și acid ascorbic. Substanțe active ajutor în tratamentul bolilor gripale. Medicamentul este fără prescripție medicală. Este potrivit pentru femei, bărbați și copii de la 15 ani.

Este inadecvat în timpul sarcinii. Doza zilnică maximă este de 4 buzunare pe zi iar acest medicament poate fi utilizat la maximum timp de 7 zile. Doar reacțiile alergice pot fi efecte secundare. Veți găsi, de asemenea, o alternativă la comprimatele Coldrex în farmacii.

gust plăcut
efect rapid
10-, 12-, 14-, 16- 20 pachete

nu este potrivit pentru femeile gravide

O băutură fierbinte clasică pentru răceală cu aroma de lamaie si vitamina C adaugata . Marele plus este că conține doar 650 mg paracetamol, care este mult mai mică decât 1.000 mg obișnuite. Deci, îl puteți doza mai sensibil în timpul zilei, dar totuși nu este destinat copiilor sub 15 ani.

Comparativ cu concurența nu conține inutil mulți excipienți nici coloranți artificiali .

Compoziție (1 doză): paracetamol 650 mg, clorhidrat de fenilefrină 10 mg, acid ascorbic (vitamina C), zaharoză, citrat de sodiu dihidrat, acid tartric, acid citric, pudră naturală de aromă de lămâie, povidonă 25, aspartam, pigmenți turmerici

doză mai mică de paracetamol, astfel încât să poată fi dozată mai bine
mai puțini coloranți și excipienți

Eficient în combaterea răcelii și a gripei niveluri crescute de vitamina C și zinc. Datorită concentrației crescute a acestor substanțe, ajută la îmbunătățire funcționarea sistemului imunitar.

De asemenea, funcționează ca prevenirea epidemiei de gripă și răceli. Doza recomandată este de câte un buzunar pe zi. Băutura fierbinte Celaskon este chiar potrivită pentru copii de la 3 ani. Este, de asemenea, potrivit pentru femeile însărcinate. Cu toate acestea, consultați-vă medicul despre utilizarea acestuia.

conținut crescut de zinc și vitamina C
creșterea imunității
potrivit ca prevenire
de asemenea, pentru femeile însărcinate