Medicament înregistrat

lămâie

Formular: pulberi și granule

Grup de indicații: analgezice, antipiretice

Substanta activa: Paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrină 10 mg, acid ascorbic (vitamina C) 60 mg

Sarcina și alăptarea: Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. Nu este recomandat să luați acest medicament în timpul sarcinii și alăptării.

Minim de expediere: Băutura fierbinte Coldrex aromată cu lămâie și miere conține paracetamol, un calmant și febră care îndepărtează durerile de gât, durerile de cap, mușchii și articulațiile și scade temperatura. De asemenea, fenilefrina, care eliberează nasul înfundat și sinusurile paranasale și astfel facilitează respirația. Băutura fierbinte Coldrex conține, de asemenea, vitamina C, de care organismul lipsește adesea în timpul gripei și răcelii.

Dozajul recomandat: Adulți (inclusiv vârstnici) și adolescenți cu vârsta de 15 ani (cu o greutate de peste 50 kg): 1 sac de 1 până la 4 ori pe zi. Luați întotdeauna fiecare doză cel mai devreme după 4 ore. Nu utilizați mai mult de 4 plicuri în 24 de ore. Nu depășiți doza recomandată. Copii și adolescenți cu vârsta sub 15 ani: Datorită conținutului medicamentului, medicamentul nu trebuie utilizat la copii și adolescenți cu vârsta sub 15 ani.