Gătitul acasă este într-adevăr mai ieftin?

28. ianuarie 2019 la 21:13 SME Creative, Marek Mittaš pentru Kaufland

gătită

Totul a început cu povestea unui bulion de pui fără un vârf de pui, suspectat că este gătit din pudră. Al doilea fel de mâncare din meniu, care arăta ca un curcan pe mazăre, avea și el un gust îngrozitor. Bulionul și felul principal ne-au costat 4,49 euro. Preț probabil bun, dar de calitate? Discutabil.

Eu și soția mea gătim într-un sistem obișnuit de zi pentru a pregăti două-trei mese, de obicei în weekend. Cu toate acestea, în unele zile ale săptămânii ne ascundem cu un meniu într-un restaurant din apropiere sau avem livrare de alimente.

După această experiență, am decis cu siguranță să testez dacă este posibil să strecori prețul meniului de prânz cu ingrediente de calitate și, în același timp, să gătești mai bine. Am decis să luptăm împotriva acestei provocări timp de o săptămână și am gătit pentru două. Am mâncat întotdeauna alimente proaspete din ingrediente de calitate cumpărate în Kaufland.

În cele din urmă, nu a trebuit să ne gândim la ce vom mânca

Pregătirile pentru săptămâna de gătit au început duminică. Cel mai bine este să faci un meniu și apoi doar să patinezi prin rafturi. Și mai ales întreaga săptămână, atunci nu trebuie să vă gândiți la ce veți găti, pentru că ați petrecut aproximativ o jumătate de oră în timpul planificării zilei gratuite.

Atât de mult timp este suficient nu numai pentru a alege feluri de mâncare, ci și pentru a găsi rețete. Am fost la Kaufland să vânăm mâncare. Deși a fost duminică după-amiază, a fost din ce alege.

Luni în zodia bulionului cinstit

De când bulionul de pui nereușit a început-o, am decis să facem un bulion de casă de calitate în prima zi. Avantajul a fost că am cumpărat deja practic întregul amestec de legume pentru prepararea bulionului într-un pachet, curățat și gata de pus în apă. Ne-am răsfățat cu șase aripi de pui, care nu au costat un euro.

La bulionul de legume am adăugat o jumătate de por, piper, unt, pătrunjel, piper și fierte timp de două ore. În cele din urmă, s-au adăugat zguri de calitate. Prețul unui astfel de bulion a fost de 4,4 euro. Figel a fost că am gătit șase porții din ea și astfel am obținut suma de 70 de cenți pe porție. În fiecare porție era o aripă de pui gătită frumos, legume și un gust mult mai bun.

Pe lângă bulion, am gătit paste cu sos de ciuperci, curcan și spanac pentru copii. Nu a fost complicat în principiu. Am cumpărat carne de curcan direct în Kaufland, ambalată, răcită într-un volum de 1,4 kilograme. Am folosit 400 de grame pentru paste și o altă parte a porției a fost folosită în următoarele zile. Acesta este avantajul dacă vă gândiți la meniu, precum și la meniul din restaurant pentru întreaga săptămână.

Am folosit doar ingrediente proaspete. Sosul de carne a fost exact patru porții. Întrucât pregăteam mâncare pentru doi, am folosit doar jumătate de sos și am gătit o jumătate de pachet de paste. Și ce zici de cealaltă jumătate? Așteptați până miercuri, dar știam deja luni că o porție de paste, după numărarea tuturor ingredientelor, costă 1,7 euro pe porție.

Împreună cu bulionul, am obținut suma de 2,4 euro pentru un meniu de prânz complet. Comparativ cu cel mai ieftin meniu de prânz, am economisit. Cu toate acestea, pregătirea întregului prânz cerea o taxă sub forma a două ore de muncă. Dar timpul investit ne-a revenit mai târziu.

Marți surprins cu curcan ieftin

A doua parte a curcanului a venit sub forma unei rețete de carne de mazăre. Mazărea era înghețată, dar BIO. S-au adăugat praz, ardei, ceapă, usturoi. Bulion de legume din nouă tipuri de legume fără conservanți și glutamat a călătorit, de asemenea, în sos. Pregătirea cărnii a durat două ore și toată munca de pregătire a fost înghițită timp de încă treizeci de minute. Cu toate acestea, în timpul tocăniței, am reușit să facem curățenie în casă. Am servit mâncare cu orez.

După numărarea tuturor ingredientelor, inclusiv a mazărei de calitate, am obținut prețul de 1,6 euro pe porție. Șase porții au fost gătite dintr-un kilogram de carne. Doi au mâncat și patru au rătăcit la congelator într-o zi în care nu ar mai fi timp să gătească. Aveam bulionul de luni ca supă. Deci, un meniu complet cu două feluri de mâncare pentru 2,3 ​​euro este un rezultat excelent.

A fost prânzul miercuri în 10 minute

Când gusti ceva și nu ai timp să pregătești prânzul, nu este nimic mai bun decât să scoți provizii vechi. De aceea am ales sosul de luni miercuri, l-am încălzit și am adăugat paste proaspăt fierte. Am încălzit ultimele două porții de bulion. Pregătirea a fost atât de scurtă timp de 10 minute și s-a născut un prânz gustos. Pentru același preț pe care l-am avut luni, tocmai am rămas fără muncă. Întotdeauna mai bine decât meniul papardelle cu sos de bolognese, pe care îl aveau într-un restaurant de peste drum pentru 4,99 euro.

O joi dulce poate fi, de asemenea, sănătoasă

După trei zile mai puternice, ne-am bucurat de bile de brânză cu sos de fructe. Baza este brânza de vaci, grisul și ouăle. Pregătește aluatul, modelează bilele și gătește în apă până când plutesc. Lasă-l să se gătească o vreme. Prajiti pesmetul cu unt intr-o tigaie si adaugati sosul de fructe.

Fructele congelate se lasă să se topească în tigaie, bucăți mai mari sunt zdrobite. Am folosit căpșuni și afine, se adaugă un vârf de zahăr. Combinație grozavă. După numărarea ingredientelor, o porție din aceste bile de caș s-a bazat pe 1,2 euro. Pregătirea acestui prânz a fost finalizată în 30 de minute.

Vineri mirosea a friptură

Ceva rapid, gustos și lipsit de pretenții, deoarece multe alte lucrări sunt întotdeauna expulzate vinerea. Fripturile de pui cu orez sunt o alegere excelentă. Se prăjește ceapa, se adaugă friptura, condimentele și se fierbe timp de 30 de minute. Nimic complicat. O masă simplă pentru vineri, când vrei să faci și alte lucruri pe lângă pregătirea prânzului. O porție, inclusiv orezul, costă 1,1 euro.

Sâmbătă ne-a economisit aproape 9 euro

Sâmbătă, am fost captivați de prăjituri cu brânză. Procedura este aproape aceeași ca și pentru bilele de brânză. Se amestecă forme, oul și făina. Aluatul este făcut, firimiturile sunt făcute și pot fi fierte. După navigare, gătiți încă cinci minute. Apoi pregătiți macul măcinat, adăugați zahărul și turnați peste untul topit. Pregătirea prânzului a durat o jumătate de oră, iar prețul pe porție este de 1,5 euro. Mai bine decât un meniu pe care multe restaurante nici măcar nu îl oferă în weekend și, dacă da, de obicei este mai scump. Astfel de dulciuri sunt întotdeauna bune pentru a găti proaspete, prepararea este rapidă și ușoară.

Duminica cu carnat mangalica

Am feliat cartofi crudi și am început să pregătim cartofi francezi. Adăugați sare, puneți cârnați, adăugați cinci ouă fierte bătute. Întindeți cartofii, turnați smântână. Radeți brânza și coaceți-o timp de o oră. Pregătirea acestei delicatese costă 1,4 euro și am ajuns la un cârnat de calitate din mangalica. Pentru că scopul nostru nu era să gătim cât mai ieftin posibil, ci din ingrediente de calitate. Și totuși am urcat jucăuș prețul meniului obișnuit de weekend cu o porție.

Pe ce nu ne-am bazat în meciul cu meniul de prânz

Unele lucruri nu au putut fi luate în considerare la calcularea prețului alimentelor. De exemplu, întreaga șapte zile de gătit a consumat untul întreg, așa că am împărțit prețul proporțional pentru fiecare zi și l-am adăugat la masă. În mod similar, un pachet de condimente și pătrunjel. Am încărcat condimentele întregi în pulbere. Deci este cu adevărat gustos și puternic. Dar, de exemplu, câteva linguri au rămas fără petrol, ceea ce reprezintă o fracțiune din preț și nu l-am numărat. Nici sarea, puțin zahăr și apă, nici energia nu au fost luate în calcul.

Cu toate acestea, toate acestea sunt o chestiune de o fracțiune de cent pe porție. Nici munca nu a contat. Toată lumea trebuie să judece singură cât de mult valorează o astfel de oră de gătit pe zi. Dacă îl iei ca relaxare și odihnă, este un bonus. Și dacă merită o masă gustoasă și sănătoasă sau preferi să mergi la un meniu mai scump și în mare parte necunoscut în compoziție, fiecare trebuie să răspundă de la sine.

Am cheltuit 12,3 euro de persoană pe săptămână, în timp ce am mâncat șapte mese principale și trei bulioane. Deși meniul costă de obicei de la 4 la 6 euro, în medie plătim cinci euro și șase în weekend. Asta ar însemna 37 de euro de persoană. Diferența pe persoană era de aproximativ 24,7 euro pe săptămână. În același timp, a fost suficient să mergi la Kaufland și să gătești din ingrediente proaspete și de calitate.

Acest articol vă este adus de Kaufland.

Puteți găsi regulile de cooperare între agenții de publicitate și redacție la acest link.