Creșterea musculară merge destul de bine în portofelul dvs., în această postare veți găsi o comparație de preț în ceea ce privește conținutul de proteine. Fiecare variantă are avantajele/dezavantajele sale pe care practica le-a demonstrat.
Pudră de proteine - M-am trezit pe internet pentru a găsi o proteină obișnuită la un preț normal, adică fără „ingrediente de pompare”. Există proteine din soia pe Internet pentru 5-7 euro pe kilogram, ceea ce nu este mult, dar raportul (integralitatea) aminoacizilor este îndoielnic. .
Am ales pulberea proteică adesea vândută Protein Power - Biotech SUA, al cărei preț este de 15 euro/kg. Prețul pentru 100g de proteină pură este de 2 euro, pe care îl scriem în rezultat 100g/2 €
Carne de pui este o carne albă ieftină, care este rapid digerabilă, iar piepturile de pui sunt ușor disponibile în magazine, sunt dezosate, cu unele membrane și un minim de grăsime. Singurul dezavantaj este că găinile din fermele mari sunt crescute pe măsură ce sunt crescute ...
Prețul pieptului de pui este de 4,5 € per 1 kg (puteți găsi mai ieftin și mai scump) Valorile proteinelor variază de la aproximativ 24 g la 100 g, în termeni de 100 de grame de proteine pure, se vede 1.875 de euro. Prețul preparatului alimentar nu este inclus în acest preț. Rezultatul este 100g/1,9 €
Ton de pește și somon și pangasius sunt minunate pentru sportivi, conținutul lor de acizi omega3 este bine cunoscut, desigur, există și alți pești, cum ar fi crapul, peștele, codul etc. De exemplu, conservele de ton GIANA cu un preț de 1,3 € (bucăți întregi, nu pulpa) cântăresc 180g din care cota de infuzie face 50g iar carnea de ton în sine 130g valorile nutritive sunt de 25 de grame la 100 de grame, prețul final pentru ton este 100g/4 €.
Prețul somonului este de 6 €/1 kg și conține 20g de proteine la 100g, care este în termeni de 100g/6 €
Pangásius costă 2,6 €/1kg, dar este înghețat și se face foarte multă apă, așa că îi dăm 30%, este prețul pentru 700g. Conținutul de proteine din pangasius este de 15g, rezultatul este că 100g/2,6 €
Ouă Sunt foarte hrănitoare și bogate în proteine, vezi acest articol. Ouăle din hipermarket au fost luate în medie, unde prețul este de 3,2 EUR pentru 30 de ouă, a căror greutate este de 50-63 g per ou. Conținutul de proteine din ou este de 13g la 100g (diferența este albă și gălbenușul din această conversie vom lua întregul ou) rezultatul este 100g/0,8 € dacă decideți să consumați numai albuș de ou (datorită dietei) prețul va fi mult mai mare, un albuș de ou conține 3g de proteine, prețul va fi 100g/3,6 €.
Poate că prețul mai interesant pentru albii uscați va fi de 15 euro pe kilogram. Conținutul de proteine în 100 g de proteine uscate este de 85 g, iar prețul pentru 100 g de proteine pure se bazează 100g/1,7 €.
Vită este unul dintre cele mai scumpe și mai bune feluri de mâncare pentru culturisti puternici și triatleti, această carne are putere în ea. Carne de vită de calitate conține 25g de proteine, prețul său pe 1 kg este de 8,60 € și ne uităm la acesta în raport cu raportul preț/conținut de proteine, rezultatul este 100g/3,44 €
Produse lactate sunt printre alimentele tradiționale care oferă o sursă bogată de proteine. În rândul studenților, este popular pentru rabinul lapte durabil care conține 32g de proteine pe litru și în magazine costă 0,75 €. Prețul iese 100g/2,34 €.
Brânza de vaci degresată este de 500g și costă 1,5 EUR, în timpurile străvechi costă 0,9 EUR. Conținutul de proteine declarat pe 100g este de 12g (marca Milbu), prețul final se bazează pe 100g/2,5 € Iată o comparație a brânzei de vaci de la diferiți furnizori.
Proteinele vegetale nu sunt considerate a fi valorile complete pentru aminoacizii lipsă (în funcție de tipul alimentelor), de exemplu, raportul soia este 100g/0,80 €
Raportul dintre fasole este 100g/0,89 €
Quinoa conține spectrul complet de aminoacizi, o raritate între alimentele vegetale. Valoarea sa nutritivă a proteinelor este de 13 grame la 100g din acest aliment. Raportul rezultat al prețului/conținutului de proteine este 100g/13 €
Tabel care compară alimentele în ceea ce privește conținutul de proteine și preț:
Evaluare
În ceea ce privește raportul preț/proteine, proteinele merită cu siguranță să fie cumpărate. Avantajele sunt prepararea rapidă, proteina de calitate. Dezavantajele cu siguranță nu o satisfac și, fără o dietă adecvată, aruncă doar mazărea pe perete.
Apoi, există alimente în care cel mai bun raport preț/gram de proteine este deținut de ouă 100g de proteine de calitate costă 80 de cenți. Brânza de vaci și pieptul de pui au un raport bun. Laptele durabil nu este mult la o sută de grame, trebuie băut 3 litri, va copleși sistemul digestiv.
Buget pe luptător de 100 kg:
Formula obișnuită 2g/100g înseamnă că 100kg ar trebui să consume 200g de proteine. Dacă ar consuma doar proteine, ar cheltui aproximativ 4 euro pe zi. Cu dieta clasică, este necesar, de asemenea, să se ia în considerare tratamentul termic al alimentelor (gaz sau electricitate), carbohidrații, orezul, cartofii vor fi adăugați la masa de proteine, iar sub preț, prețul este mai mare de 5-6 € pe zi, iar dieta lunară costă 150-200 euro. Soluția cu un buget mai mic este includerea alimentelor bogate în proteine vegetale și gătit.
- Merită să citiți ambalajul alimentelor, de exemplu pentru delicatese cu ouă
- Aproape să mănânce și să bei în timpul căldurii 5 alimente de top pentru vară - Alimente - Femei
- Pulbere de steroizi musculari Dianabol Dbol Producători, furnizori, fabrică - eșantion gratuit -
- Pentru Testul Enantat de Testosteron E Pudră CAS 315-37-7 Producători, Furnizori, Fabrică - Probă
- OCR sau doar o trecere Ce ne arde